Pavel Bělehrad - ekatalog.czKovovýroba - ekatalog.cz

Používané materiály

Nerez ocel

Nerezová ocel je obecný název pro všechny druhy oceli, které nepodléhají korozi neboli jinými slovy ty druhy oceli, které jsou odolné oxidaci. Je zde tzv. pasivní vrstva na povrchu, která se neustále obnovuje a zabraňuje korozi. Tato ocel je odolná oxidaci díky vlastnostem, které jsou dány příměsí prvků jako chrom, nikl a molybden.

Zobrazit celou stránku

Mosaz

Mosaz je slitina mědi a zinku / binární mosaz/, případně je část podílu zinku nahrazena jiným kovem / ternální mosaz/. Žlutá mosaz má okolo 35% zinku ale existují stovky různých mosazí, jejichž přesné složení je dáno mezinárodními normami a liší se od sebe mechanickými vlastnostmi ( tvrdost, pevnost, mechanická opracovatelnost…), bodem tání a zpracovatelnost litím (možnost odlévání). Běžná mosaz je poměrně měkký kov s jasně zlatavou barvou a s poměrně nízkou chemickou odolností vůči kyselinám a louhům.

Zobrazit celou stránku

Měď

Měď , chemická značka: Cu (lat. Cuprum) je ušlechtilý kov načervenalé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se velmi dobrou tepelnou a elektrickou vodivostí, dobře se mechanicky zpracovává a je odolný proti atmosférické korozi.

Zobrazit celou stránku

Rychlý kontakt

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat pomocí následujícího krátkého formuláře.

Vaše jméno:
Vaše emailová adresa:
Váš telefon:
Váš vzkaz: