> Výroba > Schodiště

    Schodiště

Schodiště vyrábíme ve dvojím provedení – lomenicová a točitá na středovém vřeteni.

Točité vřetenové schodiště interiérové

Je vhodné do menších prostor, vyrábí se do maximálního průměru 2,5 m. Je vyrobeno z jednotlivých kovových segmentů, které se střídavě s dřevěnými nášlapy navlékají na středovou tyč a vzájemně se pevně stáhnou posledním sloupkem středového vřetene. Středový prvek je pevně kotvený do spodní podlahy a přes horní atypický nášlap do podlahy u výstupu ze schodiště. Tuhosti a pevnosti schodiště se docílí i konečnou instalací zábradlí a tím, že jednotlivé dřevěné stupně jsou vzájemně propojeny na vnějším obvodu kovovými propojkami. Schodiště dodáváme v nerezovém nebo mosazném provedení, nejčastěji s typovým zábradlím KL. Podle požadavku a technických možností je možné schodiště doplnit i jiným provedením zábradlí. Na stupně – nášlapy používáme lepený masiv o tloušťce 4 cm z tvrdých dřevin, nejčastěji používané dřeviny jsou buk, dub, javor nebo jasan. Lze vyrobit stupně i z jiných dostupných případně i exotických dřevin. Dřevěné prvky schodiště jsou opatřené kvalitním bezbarvým lakem.

Točité vřetenové schodiště exteriérové

Tento typ schodiště se vyrábí pouze v celonerezovém provedení. Jedná se o nerezové segmenty, kde stupně z perforovaného plechu jsou svařené se středovým prvkem a postupně sestavené navlečením na středovou tyč. Způsob montáže i ukotvení je stejný jako u interiérového schodiště.

Lomenicové schodiště

Lze vyrobit jako jednoramenné – případně víceramenné, dále tvaru U a tvaru L, tento typ schodiště nevyrábíme v obloukovém tvaru. Ploché bočnice schodiště jsou řezané laserem do tvaru lomenice a lze je vyrobit jak z běžné oceli tak z nerezi. Ocelové bočnice opatřujeme povrchovým lakem podle požadavku zákazníka, nerezové bočnice jsou upravené balotinou. Kovové bočnice jsou doplněné dřevěnými stupni – případně i podstupni – z lepeného masivu o tloušťce 4 cm z tvrdých dřevin, nejčastěji používané dřeviny jsou buk, dub, javor nebo jasan. Lze vyrobit stupně i z jiných dostupných případně i exotických dřevin. Dřevěné prvky schodiště jsou opatřené kvalitním bezbarvým lakem. Schodiště je možné doplnit zábradlím dle naší nabídky, případně zábradlím dle vlastního návrhu.

Typy schodišť

Lomenicové schodiště

Točité interiérové schodiště

Točité exteriérové schodiště

Lomenicové schodiště

Točité interiérové schodiště

Točité exteriérové schodiště