Nerezové a mosazné zábradlí

Standardní i atypické provedení zábradlí

Úvod > Výroba > Zábradlí

Zakázkové provedení dle požadavků zákazníka

Zábradlí vyrábíme z nerez oceli nebo mosazi i v kombinaci se dřevem nebo sklem. Každé zábradlí je vyráběné individuálně přímo „na míru“ stavbě a podle požadavků zákazníka. Vyrobíme zábradlí nejen rovná (půdorysně), ale i oblouková, spirálová, případně i jiné atypické tvary. Výhodou zábradlí „na míru“ oproti stavebnicovým zábradlím, je jejich maximální tvarové přizpůsobení se podmínkám na stavbě, možnost řešení různých atypických efektních detailů, vzájemné plynulé propojení madel a výplní v lomení zábradlí, možnost atypického kotvení sloupků zábradlí apod. A právě tyto detaily spolu s kvalitním řemeslným zpracováním udělají ze zábradlí nejen funkční, ale i esteticky cenný prvek. Jediným omezujícím faktorem při výrobě zábradlí jsou naše technologické možnosti a technické normy, které jsou pro nás závazné.

Nejrůznější varianty zábradlí

Výplň zábradlí

  vodorovná
  svislá
  skleněná
  atypická

Kotvení zábradlí

  horní
  boční
  atypické

Madlo

  nerez
  mosaz
  dřevo

Umístění zábradlí

  schodiště
  terasa
  balkón
  interiér i exteriér

Materiál, výplň a kotvení zábradlí

Nejčastěji používaným a také nejpraktičtějším materiálem, co se týká údržby, je nerez, a to jak pro interiérové, tak i pro exteriérové využití. Dřevěná madla nebo sloupky se používají zejména do interiérů, pro venkovní použití není dřevo vzhledem k působení klimatických podmínek příliš vhodné. Pro exteriéry – na balkony, terasy, francouzská okna apod., je vhodné buď jen celonerezové provedení zábradlí nebo i kombinace se sklem. Sklo ve výplni zábradlí je bezpečnostní s vlepenou fólií proti roztříštění a lze je dodat jak v čirém provedení, tak i jako zrcadlové, mléčné, pískované apod.. Mosazné provedení zábradlí se používá zejména do interiérů, kvůli oxidaci a tmavnutí materiálu je vhodné opatřit povrch mosazi bezbarvým lakem. Pokud se použije mosaz na exteriérový výrobek, ponechává se v surovém stavu.

Postup spolupráce

Zaměření prostor

Přesné zaměření prostor naším technikem.

Výkresová dokumentace

Zpracování výkresové dokumentace zábradlí.

Výroba zábradlí

Výroba zábradlí v nejkratším možném čase.

Montáž zábradlí

Odborná a rychlá montáž zábradlí.

Povrchová úprava mosazného zábradlí

Pro lepší vzhled a sjednocení povrchu je v tomto případě vhodné ošetřit povrch mosazi chemickou patinou a uměle jej ztmavit (staromosaz) a dále materiál ponechat dalšímu přirozenému tmavnutí. V případě požadavku na lesklý vzhled výrobku umístěného v exteriéru, je nutné povrch mosazi pravidelně cídit. Bezbarvý lak na ošetření povrchu se pro exteriérové podmínky nepoužívá, protože působením klimatických podmínek (mráz, vlhkost, slunce, …) vznikají v laku praskliny, dojde k narušení souvislé vrstvy laku a k postupné oxidaci – tmavnutí materiálu v narušených místech. .

Schodišťová madla zhotovujeme stejným způsobem a ze stejných materiálů jako zábradlí a podle požadavku zákazníka.